Tablica Ministerstwa Zdrowia z hasłem „Kod QR czyni wolnym” to fotomontaż

Tablica Ministerstwa Zdrowia z hasłem „Kod QR czyni wolnym” to fotomontaż
Fot. depositphotos.com / Twitter.com
konkret24.tvn24.pl / rp.pl / tk

W internecie pojawiło się zdjęcie tablicy z napisem „Kod QR czyni wolnym”. Tablica miała znajdować się w budynku Ministerstwa Zdrowia. Okazało się jednak, że fotografia to fake news.

Zdjęcie, które obiegło internet przedstawia tablicę z hasłem "Kod QR czyni wolnym" oraz logotypami Ministerstwa Zdrowia i koncernów farmaceutycznych.

DEON.PL POLECA

Internauci, którzy uwierzyli w prawdziwość zdjęcia używali go do obrony partii Konfederacja Wolność i Niepodległość. Jej politycy zostali nagrani na proteście przed sejmem z transparentem "Szczepienie czyni wolnym". Transparent przypominał treścią i wyglądem napis "Arbeit macht frei" (praca czyni wolnym), który znajdował się w bramie niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Sytuację z transparentem skomentował jeden z polityków partii. - Sytuacja była bardzo prosta. My zorganizowaliśmy pikietę, to zdjęcie, zostało zrobione przed. Ten człowiek, który trzymał ten transparent, został wyproszony z frontu tego wydarzenia. Natomiast to, że pojawił się ktoś z takim transparentem, zaproszony na taką pikietę, to jest może emocja, którą budzi się w tłumie, polityką segregacyjną.

Mimo to zdjęcie rzekomej tablicy Ministerstwa Zdrowia udostępnił na Twitterze inny polityk Konfederacji. Niektórzy internauci mieli mieć dzięki temu dowód, że oburzenie na partię w związku z transparentem "Szczepienie czyni wolnym" było bezpodstawne.

Okazuje się, że krążące w sieci zdjęcie to fotomontaż. - Ten napis to absolutny fejk. W rzeczywistości treść jest zupełnie inna – powiedziała pracowniczka biura prasowego Ministerstwa Zdrowia.

Na tablicy w budynku MZ widnieje napis: „Jesteśmy po to, aby Polki i Polacy żyli dłużej, zdrowiej i aktywniej”.

Źródło: konkret24.tvn24.pl / rp.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Małgorzata Solecka

Twoje zdrowie jest zbyt cenne, abyś stracił je przez absurdy systemu

Najważniejsza jest diagnoza. Wszyscy wiemy, że polska opieka zdrowotna jest chora, ale czy w zetknięciu z nią jesteśmy bezradni?
Czy lekarstwa muszą być takie drogie?

Skomentuj artykuł

Tablica Ministerstwa Zdrowia z hasłem „Kod QR czyni wolnym” to fotomontaż
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.