Ministerstwo zdrowia o lekach na COVID-19. Do Polski trafiły dawk remdesiviru

Ministerstwo zdrowia o lekach na COVID-19. Do Polski trafiły dawk  remdesiviru
Fot. Marcelo Leal / Unsplash
PAP/ kb

W czwartek trafiło do nas 42 tys. dawek remdesiviru, dociera też tocilizumab i molnupiravir. Leki wspomagające leczenie COVID-19 trafiają na bieżąco, choć nie w takiej ilości, jak byśmy chcieli - powiedział na konferencji prasowej rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik pytany o dostępność leków wspomagających leczenie COVID-19 powiedział, że w czwartek dotarło do nas 42 tys. dawek remdesiviru, w drodze jest też tocilizumab i molnupiravir.

"Jest kilka leków - i remdesivir, i tocilizumab. W Polsce stosujemy też baricitinib. Zamówiliśmy molnupiravir, więc uspokajam. Dzisiaj dotarło do nas 42 tys. dawek remdesiviru. Czynimy starania i cały czas jesteśmy w kontakcie z producentami. Producenci niestety ograniczają dostawy do poszczególnych państw, dzieląc te możliwości produkcyjne między wszystkie państwa, które uczestniczą w procesie zamawiania, ale dzisiaj już ten remdesivir dotarł. Dociera też tocilizumab. Dziś lub jutro mamy mieć też molnupiravir" - powiedział.

Zaznaczył, że od razu po przylocie do Polski leki trafiają do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, która przesyła je dalej do szpitali, które je zamawiały.

Źródło: PAP / kb

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Słabek

Sesja podejmuje temat lęku, który jest wpisany w ludzką kondycję psycho-duchową. Wskazuje drogi jak przyjmować i przekształcać to powszechne doświadczenie. Uczucie lęku może utrudniać, zamykać, czy wręcz paraliżować życie.

Stany lękowe w zależności od nastawienia...

Skomentuj artykuł

Ministerstwo zdrowia o lekach na COVID-19. Do Polski trafiły dawk remdesiviru
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.