Prezydent Tanzanii w stanie krytycznym. Przechodzi Covid-19

7 miesięcy temu
PAP/kb

Przechodzący Covid-19 prezydent Tanzanii John Magufuli jest w stanie krytycznym; przeniesiono go do szpitala w Indiach - twierdzi lider tanzańskiej opozycji Tundu Lissu.

Od kilku dni krążyły pogłoski, że Magufuli jest chory i przebywa w klinice w Kenii. Prezydent Tanzanii od prawie dwóch tygodni nie pokazuje się publicznie. Kenijskie media podały na początku tygodnia, że 61-letni Magufuli przebywa w szpitalu w Nairobi i że jest tam podłączony do respiratora.

Lissu utrzymuje, że od swoich źródeł w sektorach zdrowia i bezpieczeństwa w Kenii dowiedział się, że Magufulego przetransportowano do kliniki w Indiach. "Jest w śpiączce od środy rano" - przekazał w rozmowie z Reutersem, odmawiając podania innych szczegółów.

Tanzański rząd nie zabiera głosu w sprawie prezydenta. Ambasady Kenii i Indii w Tanzanii oraz klinika w Nairobi także odmówiły mediom komentarzy.

Magufuli jest krytykowany za sposób, w jaki radzi sobie z epidemią koronawirusa w Tanzanii - ani razu nie wprowadzono w tym kraju kwarantanny, a w zamian władze zalecały poleganie na sile modlitwy, tradycyjnych metodach leczenia, takich jak inhalacje parą wodną.

W maju ubiegłego roku prezydent nakazał zaprzestanie liczenia zakażeń koronawirusem, a miesiąc później ogłosił, że jego kraj wyeliminował SARS-CoV-2 po trzech dniach postu i modlitw.

Według oficjalnych danych w Tanzanii od początku pandemii odnotowano 509 przypadków zakażenia koronawirusem oraz 21 zgonów z powodu Covid-19.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner
44,99 zł

Zbiór 21 tekstów ks. Tischnera na XXI wiek

Z myśleniem jest tak jak z chodzeniem: najpierw człowiek trzyma się ręki matki, a potem odkrywa, że już sam potrafi.
ks. Józef Tischner

Dla wielu słuchaczy...

Skomentuj artykuł

Prezydent Tanzanii w stanie krytycznym. Przechodzi Covid-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.