Tatry: idący na Rysy Polak spadł z wysokości 300 metrów

Tatry: idący na Rysy Polak spadł z wysokości 300 metrów
Fot. Michał Parzuchowski / unsplash.com / Facebook.com
PAP / tk

71-letnie turysta z Polski idąc w środę na Rysy od strony słowackiej spadł w przepaść w kierunku Żabich Stawów Mięguszowieckich. Mężczyzna po upadku z około 300 metrów doznał poważnych obrażeń głowy i urazów wewnętrznych – poinformowali słowaccy ratownicy górscy z Horskiej Zachrannej Służby (HZS).

Jak informują słowaccy ratownicy górscy, do wypadku doszło w okolicy Przełęczy Waga. Świadek zdarzenia telefonicznie powiadomił o wypadku słowackich ratowników. Przekazał, że nie ma z poszkodowanym kontaktu wzrokowego, ani go nie słyszy.

Na miejsce zdarzenia ratownicy dotarli na pokładzie śmigłowca i ewakuowali 71-latka z trudnego terenu do Starego Smokowca, gdzie rannemu udzielili pierwszej pomocy. Następnie Polak został przewieziony do szpitala w Popradzie.

W środę w Tatrach warunki pogodowe się poprawiły, jednak nadal w wyższych partiach jest sporo śniegu i obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Koprowicz

Będziesz tu, na ziemi, żyła krótko – czy w imię mistycznych znaków należy poświęcić własne życie, aby ratować cudze?

Zagłębiając się w beatyfikacyjne dochodzenie, ksiądz Jan Radlicz zaczyna niebezpiecznie zbliżać się do obłędu. Kto decyduje...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tatry: idący na Rysy Polak spadł z wysokości 300 metrów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.