TBL: Anwil prowadzi w półfinale już 2-0

TBL:  Anwil prowadzi w półfinale już 2-0
Patrick Okafor (z piłką) blokowany przez Alexa Dunna. (fot.: PAP/Robert Górecki)

Anwil Włocławek pokonał Polpharmę Starogard Gdański 86:72 i objął prowadzenie w 2-0 w serii półfinałowej Tauron Basket Ligi. Podopiecznym Igora Griszczuka do awansu brakuje dwóch wygranych, ale kolejne dwie potyczki rozegrają na wyjeździe.

Koszykarze gości prowadzili tylko na początku spotkania, gdy po akcji "2 plus 1" Patricka Okafora było 3:2. Anwil szybko uzyskał dziesięciopunktową przewagę, ale na początku drugiej kwarty Polpharma zmniejszyła straty do czterech punktów. Do końca pierwszej połowy trwał wyrównany pojedynek.

Po przerwie zmobilizowani gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. Gracze Anwilu trafiali z każdej pozycji całkowicie demolując obronę rywali. Siedemnaście punktów przed ostatnią kwartą oznaczało niemal pewne zwycięstwo. Gospodarze do ostatnich minut kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W szeregach Anwilu bardzo dobry mecz rozegrał Andrzej Pluta, który zdobył 20 punktów. Wśród gości na wyróżnienie zasłużył Okafor (18 pkt, 10 zbiórek), ale cieniem na skutecznej walce Nigeryjczyka z rywalami położyły się faul niegodny sportowca oraz otrzymane przewinienie techniczne.

Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 86:72 (20:12, 16:20, 30:17, 20:23)