TBL: Asseco Prokom Gdynia bliżej tytułu

Atakujący Ronald Burrell (P) z Asseco Prokom Gdynia i blokujacy Brett Winkelman (L) (fot. PAP/Roman Jocher)

W pierwszym pojedynku finału Tauron Basket Ligi drużyna Asseco Prokom Gdynia pokonała Anwil Włocławek 93-86 (23-23, 25-15, 26-19, 19-29). Drugi mecz finałowy ponownie w Gdyni w poniedziałek.

W pierwszej kwarcie sobotniego spotkania trwała wyrównana walka. W drugiej, gdy na parkiecie pojawili się zmiennicy, zespół Anwilu zacząl bardzo szybko tracić dystans do rywali. W 17 minucie strata wynosiła 8 punktów, a skończyło się na punktach 10.

Po przerwie zespół Asseco Prokom wypracował kolejne 10 "oczek" przewagi i zdecydowanie dominował na parkiecie. Na początku czwartej kwarty włocławianie poderwali się jeszcze do walki. Doprowadzili nawet do stanu 71-81. Później gospodarze, choć popełniali sporo błędów to znowu odskoczyli na 14 - 15 punktów. Ale w ostatnich minutach Anwil zagrał niesamowcie agresywnie. Na 1,5 min. przed końcem przegrywał już tylko 82-88. W sobotę Prokomu dogonić się jednak nie udało. Gdynianie wygrali 93-86 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 1-0.