TBL: Asseco Prokom Gdynia mistrzem Polski

inf. wł./ŁK

Koszykarze Asseco Prokom Gdynia obronili tytuł mistrzów Polski. W czwartym spotkaniu Tauron Basket Ligi gdynianie po pasjonującym pościgu wygrali z Anwilem Włocławek jednym punktem i bez porażki zakończyli serie finałową.

Fani Anwilu Włocławek po trzech kolejnych porażkach ich pupili liczyli na zwycięstwo i przedłużenie finałowej rywalizacji. Gospodarze przystąpili do meczu osłabieni brakiem Mujo Tuljkovica, ale w pierwszej połowie nie dało się odczuć braku jednego z liderów drużyny. Gdynianie, naciskani przez graczy Anwilu popełniali błąd za błędem i coraz bardziej tracili dystans. Do przerwy gospodarze prowadzili 12 punktami. Goście ruszyli w pogoń po przerwie i w ciągu 10 minut trzeciej kwarty prawie zniwelowali stratę. W czwartej, decydującej kwarcie prowadzenie zmieniało się z akcji na akcję. W końcówce minimalnie lepsi byli gospodarze i to oni po końcowej syrenie unieśli ręce w geście triumfu.

Wynik serii finałowej, 4-0 dla Asseco Prokomu, wskazuje na łatwy triumf gdynian, ale nie jest to prawdą. Gracze z Włocławka wysoko zawiesili rywalom poprzeczkę, jednak doświadczenie, jakie drużyna z Trójmiasta zdobyła w bojach Euroligo pozwoliło jej w decydujących momentach każdego ze spotkań przechylać szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Anwil Włocławek - Asseco Prokom Gdynia 79:80 (25:19, 19:13, 18:28, 17:20)