TdF: Drugie zwycięstwo Alessandro Petacchiego

inf. wł. / ŁK

Włoch Alessandro Petacchi z grupy Lampre wygrał czwarty etap wyścigu kolarskiego Tour de France, którego trasa długości 153,5 km prowadziła z Cambrai do Reims. Liderem pozostał Szwajcar Fabian Cancellara (Saxo Bank).

Petacchi, który był najszybszy także na pierwszym etapie, na finiszu wyprzedził Nowozelandczyka Juliana Deana oraz Norwega Edvalda Boassona Hagena. Łącznie 36-letni Włoch ma już w dorobku 156 zwycięstw i jest zdecydowanie najlepszy spośród aktywnych kolarzy. W TdF wygrał etap po raz szósty, a jego kolekcję uzupełnia 21 triumfów w Giro d'Italia i 19 na Vuelta e'Espana.

"Zacząłem wygrywać w TdF po sześciu latach przerwy. Na tym etapie kariery takie wygrane smakują wyjątkowo. Przed wyścigiem nie miałem zbyt wielkich oczekiwań, ale też wiedziałem, że nie mam nic do stracenia" - powiedział Petacchi, który cztery wcześniejsze etapowe zwycięstwa w tym wyścigu odniósł w 2004 roku.

Po raz kolejny nie udał się sprint Brytyjczykowi Markowi Cavendishowi. Przed rokiem wygrał w Wielkiej Pętli sześć etapów, a w środę był 12.

Choć o zwycięstwie w Reims decydował finisz z peletonu, to przez niemal cały etap na czele znajdowała się pięcioosobowa grupa. Belg Francis De Greef, Hiszpanie Iban Mayoz Echeverria i Inaki Isasi Flores oraz Francuzi Nicolas Vogondy i Dimitri Champion oderwali się od reszty stawki tuż po starcie, podzielili między sobą punkty z lotnych finiszów i jednej górskiej premii, a zostali wchłonięci przez peleton trzy kilometry przed metą.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

TdF: Drugie zwycięstwo Alessandro Petacchiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.