Teatr Powszechny w Warszawie pożegnał prof. Jerzego Limona

Teatr Powszechny w Warszawie pożegnał prof. Jerzego Limona
(fot. PAP/Marcin Gadomski)
1 miesiąc temu
PAP / df

Zmarł prof. Jerzy Limon, twórca i dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Niestety profesor Limon przegrał walkę z koronawirusem - poinformowano w środę na Facebooku Teatru Powszechnego im. Z. Huebnera w Warszawie.

"A jeszcze kilka miesięcy temu przygotowywaliśmy we współpracy film edukacyjny o zarazie w czasach Szekspira..." - przypomniano we wpisie.

Jak wyjaśniono, film ten był udostępniany "podczas pokazów online +Juliusza Cezara+ w reż. Barbary Wysockiej – spektaklu, który w 2016 r. otrzymał Złotego Yoricka podczas 20. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku". "Bardzo ciepło wspominamy tamten wyjazd i pokaz dla gdańskiej widowni" - dodano.

"Zapamiętamy profesora jako niezwykle zaangażowanego, pełnego pasji, prawdziwego wizjonera teatru. Przekazujemy wyrazy współczucia dla bliskich" - czytamy na Fb Teatru Powszechnego w Warszawie.

Film z wypowiedzią prof. Jerzy Limon o zarazie w czasach Szekspira obejrzeć można na kanale YouTube

Prof. Jerzy Limon zmarł w środę nad ranem w jednym z gdańskich szpitali, w wieku 70 lat. Przyczyną śmierci naukowca był koronawirus.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP, Marcin Jakimowicz
24,43 zł
34,90 zł

Przejdź kryzys z nadzieją

Czy rozczarowani postawą wielu ludzi Kościoła nadal jesteśmy w stanie funkcjonować w nim jak dotychczas? Jak w dzisiejszych czasach wytrwać w wierze i nie stracić nadziei? Co robić, gdy ze wspólnoty...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Teatr Powszechny w Warszawie pożegnał prof. Jerzego Limona
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.