Tomasz Gollob wygrał GP Czech w Pradze

inf.wł/PR

Tomasz Gollob zwyciężył w żużlowej GP Czech w Pradze. W biegu finałowym pokonał Duńczyka Nickiego Pedersena, Jarosława Hampela oraz Szweda Magnusa Zetterstroma.

Podczas żużlowej GP Czech przeżywaliśmy znowu niesamowite emocje. Trójka Polaków: Tomasz Gollob, Rune Holta i Jarosław Hampel, spisywała się ze zmiennym szczęściem. Tomasz Gollob zaczął źle. Po dwóch wyścigach miał zaledwie 2 punkty. Ale w kolejnych dwóch spisał się znakomicie i wygrał je zdecydowanie. Nawet ostatnie miejsce w 5 wyścigu nie mogło zabrać mu awansu do półfinału. Znalazł się w nim także znakomicie jeżdżący w Pradze Jarosław Hampel. Nie awansował Rune Holta, którego w ostatniej chwili wyprzedził aktualny MŚ Australijczyk Jason Crump. Trzeba podkreślić wspaniałe zachowanie Australijczyka w biegu 11. Po upadku spowodawanym własnym błędem szybko pozbierał się i opuścił tor, by pozostali żużlowcy mogli dokończyć rywalizację.

W 15 biegu doszło do groźnego wypadku. Rosjanin Emil Sajfutdinow atakował Brytyjczyka Chris Harrisa. Na drugim okrążeniu, wjeżdżając w wiraż otarł się o koło Harrisa i wylądował na bandzie otaczającej tor. Niestety, został odwieziony do szpitala z podejrzeniem złamania lewej ręki. Sajfutdinowa w ostatnim biegu zastąpił Czech Lubos Tomicek. I podzielił los Rosjanina. Upadł na tym samym wirażu. Podobnie jak Sajfutdinowa i jego zabrała karetka.

Kolejny upadek zanotowaliśmy w pierwszym wyścigu półfinałowym. Tomasz Gollob zaatakował Andersa Jonssona i Szwed upadł na wirażu. Sędzia nie dopatrzył się jedna kontaktu między zawodnikami - Szwed został wykluczony jako sprawca upadku, Gollob wziął udział w powtórce i wygrał ją. W drugim półfinale doskonale pojechał Hampel i on też odniósł zwycięstwo.

W finale wystartowali obok Golloba i Hampela, Duńczyk Nicki Pedersen oraz Szwed Magnus Zetterstrom. Gollob nie dał szans rywalom i zwyciężył w wielkim stylu.

Kenneth Bjerre      42
Jarosław Hampel   40
Tomasz Gollob      39
Jason Crump         33
Nicki Pedersen      31
Andreas Jonsson   30
Emil Sayfutdinov   27
Chris Holder         26

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tomasz Gollob wygrał GP Czech w Pradze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.