Tomasz Kuszczak z Pucharem Ligi Angielskiej

Piłkarze Manchesteru United, z Tomaszem Kuszczakiem w bramce, zdobyli Puchar Ligi Angielskiej. W niedzielnym finale 50. edycji rozgrywek pokonali Aston Villę Birmingham 2:1 (1:1). Mecz na stadionie Wembley w Londynie oglądało 88 596 kibiców.

Podopieczni sir Alexa Fergusona po raz drugi z rzędu (poprzednio taką serię zanotowała drużyna Nottingham Forest w 1989 i 1990 roku), a czwarty w historii, triumfowali w tych rozgrywkach. Aston Villa ma w dorobku pięć zwycięstw, w tym w premierowym sezonie - w 1961 roku.

Klub z Birmingham prowadził od piątej minuty po bramce Jamesa Milnera z rzutu karnego. W 13. minucie wyrównał Michael Owen, a o sukcesie "ManU" przesądził najskuteczniejszy angielski piłkarz tego sezonu - Wayne Rooney (74).

24-letni Rooney, który rozpoczął spotkanie jako rezerwowy (w 42. minucie zastąpił Owena), zdobył już 28. gola w obecnym sezonie w barwach "Czerwonych Diabłów". Jednocześnie to jego 20. trafienie w ostatnich 20 meczach w klubie.

W niedzielę Kuszczak, który został powołany przez selekcjonera reprezentacji Polski Franciszka Smudę na środowym mecz towarzyski z Bułgarią w Warszawie, po raz 14. w tym sezonie zagrał w drużynie Manchesteru United.