Tragedia na zalewie Chańcza. Nie żyje mężczyzna

Tragedia na zalewie Chańcza. Nie żyje mężczyzna
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Strażacy wyłowili w sobotę rano z zalewu Chańcza (Świętokrzyskie) zwłoki mężczyzny. To 62-letni mieszkaniec gminy Koprzywnica, który w piątek wypadł z łódki pływającej po zbiorniku wodnym.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem na zalewie Chańcza w powiecie staszowskim. "Dwóch mężczyzn pływało na łódce. W pewnym momencie łódka się wywróciła i obaj znaleźli się w wodzie. Młodszy z mężczyzn, 34-latek, był wyposażony w kapok i udało się mu dopłynąć do brzegu. Powiadomił służby ratownicze o tym zdarzeniu" - powiedział PAP bryg. Marcin Nyga z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Wyłowiono mężczyznę z zalewu Chańcza 

Na miejsce przybyło osiem zastępów Państwowej Straży Pożarnej z łodziami, w tym grupa ratownictwa wodnego z płetwonurkami. W piątek mimo poszukiwań nie udało się odnaleźć ciała 62-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Koprzywnica w powiecie sandomierskim.

"Ze względu na bezpieczeństwo ratowników i całkowity brak widoczności przerwano poszukiwania. Trzeba też sobie otwarcie powiedzieć, że szanse na przeżycie mężczyzny w tych warunkach były niestety niewielkie. Już po 15, 20 minutach przy tej temperaturze wody i powietrza człowiek nie jest w stanie przeżyć w wodzie. W sobotę rano ciało mężczyzny zostało dostrzeżone w okolicach zapory i wyciągnięte z wody" - podkreślił bryg. Nyga.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Emmanuelle Huisman-Perrin

Nie ulega wątpliwości, że śmierć jest kresem ziemskiego życia wszystkich stworzeń. O ile w świecie przyrodniczym zjawisko to jest dla nas - ludzi zjawiskiem naturalnym, tak już wobec nas samych niekoniecznie. Z powodu lęku i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tragedia na zalewie Chańcza. Nie żyje mężczyzna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.