Tragedia w ośrodku wychowawczym. 16-latek połknął woreczek z mefedronem
Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 16-letniego wychowanka Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Laskowcu. Nastolatek zmarł w szpitalu po tym, jak połknął woreczki z mefedronem, próbując przemycić substancję do ośrodka, ukrywając ją w żołądku.
Nastolatek chciał przemycić mefedron
W czwartek wieczorem nastolatek wrócił po przepustce do ośrodka. Chłopak zaczął uskarżać się na ból brzucha.
– Podczas rozmowy z pracownikami ośrodka powiedział, że połknął sześć małych woreczków z zawartością mefedronu. Chciał je w ten sposób wnieść na teren placówki – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz. 16-latek tłumaczył, że mefedron znalazł w paczkomacie.
– Został przetransportowany karetka do szpitala w Ostrołęce, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Niestety nie udało się go uratować i rano w piątek Wiktor K. zmarł. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zgonu doszło w związku z pęknięciem woreczków z zawartością narkotyków, które miał w żołądku – powiedziała prok. Łukasiewicz.
Dalsze działania policji
Policjanci przeszukali pomieszczenia zajmowane przez Wiktora i przez jego kolegów, z którymi miał kontakt. Zabezpieczyli telefon nastolatka i zapis monitoringu z ośrodka. Przesłuchali w charakterze świadków pracowników i wychowanków ośrodka.
W poniedziałek ma być przeprowadzona sekcja zwłok Wiktora K. w celu ustalenia przyczyny zgonu.
– Trwają czynności mające wyjaśnić okoliczności sprawy, w tym, jak pokrzywdzony wszedł w posiadanie mefedronu – przekazała rzeczniczka.
Źródło: PAP / tk


Skomentuj artykuł