Tragiczna sytuacja w Afganistanie. Polska fundacja organizuje zbiórkę dla dzieci

Tragiczna sytuacja w Afganistanie. Polska fundacja organizuje zbiórkę dla dzieci
Fot. Dmitry Kaminsky / Depositphotos.com
PAP/mł

- Według szacunków ONZ blisko 24 mln ludzi w Afganistanie potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej - powiedziała Justyna Janiec-Palczewska z Fundacji "Redemptoris Missio". Fundacja uruchamia pomoc dla mieszkańców, przede wszystkim dla dzieci, cierpiących z powodu głodu.  

Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" uruchamia pomoc dla mieszkańców Afganistanu i prosi o wsparcie zbiórki na rzecz dzieci cierpiących z powodu niedożywienia.

Fundacja niosła pomoc mieszkańcom Afganistanu od 11 lat. Współpracowała z polskimi żołnierzami, którzy stacjonowali w tym kraju. Pomagała Afgańczykom przetrwać zimowe miesiące, przekazała też pomoc rzeczową o łącznej wadze 40 ton. Obecnie – jak tłumaczyła Janiec-Palczewska – niezbędne rzeczy mają zostać kupione na miejscu. W tym celu uruchomiono zbiórkę.

"Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie dla dzieci cierpiących z powodu niedożywienia. Chcemy kupić żywność dla nich i ich rodzin, aby zapewnić im przetrwanie zimy. Nocą w Afganistanie temperatura spada do minus 8 stopni" – informuje Fundacja.

Janiec-Palczewska zaznaczyła, że afgańska gospodarka jest w katastrofalnym stanie; niedomaga również sektor publiczny, urzędnicy państwowi od miesięcy nie otrzymują pensji, brakuje środków na najpotrzebniejsze rzeczy, a rodziny wyprzedają swój majątek. 

DEON.PL POLECA

Zbiórkę można wesprzeć wpłatami przez stronę Fundacji lub na numer konta:

Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio",
nr rachunku: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192, z dopiskiem: pomoc dla Afganistanu.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Franciszek Kostrzewa

Otwórzmy się więc na Boga bogatego w miłosierdzie. Jan Paweł II

Tajemnicę miłosierdzia Bożego możemy poznawać tylko dlatego, że Bóg sam ją objawił i przez natchnionych autorów została zapisana w świętych księgach Starego i Nowego...

Skomentuj artykuł

Tragiczna sytuacja w Afganistanie. Polska fundacja organizuje zbiórkę dla dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.