Trzy punkty Jagiellonii, remis w Wodzisławiu

W niedzielnych spotkaniach piłkarskiej Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała Piasta Gliwice 2:0, a Odra Wodzisław zremisowała bezbramkowo z Lechem Poznań.

Jagiellonia zaczęła od częstych ataków na bramkę gości. Ich efektem był gol zdobyty w 17 minucie przez Tomasza Frankowskiego. Marcin Burkhardt przy linii końcowej boiska odebrał piłkę Jarosławowi Kaszowskiemu, podał do Jarosława Laty, ten dośrodkował, a Frankowski skierował głową futbolówkę do bramki Piasta. W 41 minucie powinno być 2:0, ale w sytuacji sam na sam Lato trafił prosto w bramkarza gości Rafała Kwapisza, a dobitkę z linii bramkowej wybił Kamil Glik.

Gospodarze zdobyli jednak drugiego gola, ale już w drugiej połowie. W 66 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Tomasz Frankowski, który leżąc w polu karnym zdołał kopnąć piłkę tak, iż ta wtoczyła się do bramki między nogami Glika.

1:0 Tomasz Frankowski (17'), 2:0 Tomasz Frankowski (66')

Piłkarze Odry marzyli o zwycięstwie, bo mają trudną sytuację w ligowej tabeli, piłkarze Lecha marzyli o zwycięstwie, by w walce o mistrzostwo Polski nie uciekła im Wisła Kraków. Trzy punkty były potrzebne obu zespołom. Dostały po jednym.

W pierwszej połowie groźniejsze sytuacje stwarzali przyjezdni. W 22 minucie po indywidualnej akcji strzelał Sławomir Peszko, ale Odrę uratowała poprzeczka. Dwie minuty później zza pola karnego uderzał Semir Stilić, górą był jednak bramkarz gospodarzy Arkadiusz Onyszko.

Dziewięć minut po przerwie kapitalnie strzelał Sergiej Kriwec, jeszcze piękniej interweniowal Onyszko, który po chwili jeszcze raz pokazał klasę broniąc uderzenie Peszki. Lech napierał coraz mocniej, ale brakowało wykończenia. W końcówce spotkania emocji nie było żadnych, może oprócz tych związanych z oczekiwaniem na ostatni gwizdek sędziego.

Odra Wodzisław - Lech Poznań 0:0