Turniej finałowy z udziałem Gwardii w Dreźnie

PAP/PR

Drezno będzie organizatorem Final Four Challenge Cup kobiet - tak zadecydowała Europejska Federacja Siatkówki. W turnieju finałowym wezmą udział siatkarki Gwardii Impel Wrocław.

Dla siatkarek Gwardii to dobra wiadomość, bo po dalekich eskapadach do Azerbejdżanu (dwukrotnie), Białorusi i Szwajcarii, teraz czeka je zaledwie 260-kilometrowa podróż. Dotychczas wrocławski klub na swoje występy w europejskich pucharach wydał ok. 240 tys. zł, a najbardziej kosztowne okazały się właśnie dwa wyjazdy do Azerbejdżanu.

Wrocławianki w półfinale zmierzą się z gospodarzem turnieju - SC Dresdner. Drugą parę półfinałową tworzą Galatasaray Stambuł i belgijski Asterix Kieldrecht. Prezes Gwardii Jacek Grabowski przyznał, że po ogłoszeniu decyzji o miejscu rozegrania finału, wszyscy w klubie odetchnęli z ulgą. "W tym sezonie byliśmy doświadczeni wyjazdami jak chyba żadna inna drużyna w rozgrywkach. Cieszę się, że finał rozegrany zostanie w Dreźnie, tym bardziej, że jesteśmy zaprzyjaźnieni z tamtejszą drużyną i dużo o niej wiemy" - mówił prezes.

Grabowski przyznał jednak, że mimo to pojedynek półfinałowy na pewno nie będzie łatwy, ponieważ trudno oczekiwać, żeby na tym etapie rozgrywek występowały słabe drużyny. "Nasz zespół mimo, że młody gra żeby wygrać i z takim nastawienie pojedziemy do Niemiec. Nie będzie żadnej presji, ale zawodniczki potrafią się zmobilizować na takie spotkania, co wielokrotnie już pokazywały" - podkreślił.

W drużynie Gwardii zabraknie prawdopodobnie kontuzjowanej Katarzyny Mroczkowskiej. Grabowski przyznał, że jest to duże osłabienie, ale najważniejsze, żeby zawodniczka była gotowa do gry w zbliżających się rozgrywkach play-off PlusLigi siatkarek. Turniej odbędzie się w dniach 20-21 marca.

Europejska Federacja Siatkówki zadecydowała również, że finałowy turniej Pucharu CEV pań odbędzie się w azerskim Baku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Turniej finałowy z udziałem Gwardii w Dreźnie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.