Turów przegrywa w Pucharze Europy

Koszykarze PGE Turów Zgorzelec ulegli na inaugurację rozgrywek o koszykarski Puchar Europy francuskiemu SLUC Nancy. O porażce zadecydował przestój gospodarzy w drugiej kwarcie spotkania.

Podopieczni Saso Obradovicia, rywalizujący w grupie G, rozpoczęli spotkanie od celnych rzutów zza lini 6,25 metra, dzięki czemu wyszli na dziesięciopunktowe prowadzenie. Jednak później zatracili gdzieś skuteczność z dystansu, co stało się jedną z przyczyn ich porażki. Goście, mający za sobą występy w Eurolidze, na początku drugiej kwarty zaliczyli dziewięciopunktowy "run" i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Wprawdzie na pięć minut przed końcem spotkania Turów przegrywał tylko 61:63, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Nancy.

W drużynie gospodarzy najwięcej punktów zdobył Michael Wright - 26.

PGE Turów Zgorzelec - SLUC Nancy 72:75 (22:15, 10:20, 21:21, 19:19)