TVN24: 15 lat więzienia dla księdza. Wyrok za pedofilię i przywłaszczenie pieniędzy

TVN24: 15 lat więzienia dla księdza. Wyrok za pedofilię i przywłaszczenie pieniędzy
(Fot. JanPietruszka / depisitphotos.com)
TVN24/mk

Jak informuje portal TVN24 Sąd Okręgowy w w Świdnicy skazał księdza Leszka S. na karę łączną 15 lat więzienia za czyny pedofilskie i przywłaszczenie pieniędzy.

Wyrok jest nieprawomocny. Sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności.

DEON.PL POLECA"Wyrokiem objęto cztery czyny pedofilskie, a także przywłaszczenie pieniędzy w kwocie 335 tysięcy złotych" - podaje TVN24. "Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawę do zatrzymania i aresztowania księdza S. Duchowny usłyszał zarzuty obcowania płciowego z małoletnimi i wykorzystywania do tego stosunku zależności".

Dawid Skowroński z Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu tak skomentował wyrok dla TVN24: "W dzisiejszym wyroku sąd wymierzył karę łączną 15 lat pozbawienia wolności oskarżonemu. Taki był mój wniosek. Mnie osobiście ten wyrok satysfakcjonuje, natomiast kwestia tego, czy prokuratura złoży wniosek o uzasadnienie wyroku, zostanie podjęta po przedyskutowaniu i analizie z moim bezpośrednim przełożonym".

Cały materiał na stronie TVN24.

Jak przypomina portal, doniesienie do prokuratury przeciwko księdzu złożyła diecezja świdnicka. W grudniu 2019 r. władze kościelne poinformowały, że przeciwko duchownemu toczy się postępowanie kanoniczne. Ks. dr Daniel Marcinkiewicz, rzecznik świdnickiej kurii, oświadczył wówczas, że "duchowny został odsunięty od posługi duszpasterskiej, a pokrzywdzonych wsparto pomocą specjalistyczną".

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gian Franco Svidercoschi

Kościół. Świętość i grzech. Nadzwyczajne dobro i odwieczne zło.

Od starożytności chrześcijaństwo zmaga się z dwoma demonami: klerykalizmem i pedofilią. Ten piekielny związek, który wyrządził wiele krzywd, został rozbity całkiem niedawno. A towarzyszyło temu wielkie...

Skomentuj artykuł

TVN24: 15 lat więzienia dla księdza. Wyrok za pedofilię i przywłaszczenie pieniędzy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.