Ukraina. Policja: w Odessie na drogę spadł samolot, jedna osoba zginęł

Ukraina. Policja: w Odessie na drogę spadł samolot, jedna osoba zginęł
(fot. depositphotos.com)
PAP / pp

Na drogę w Odessie na południu Ukrainy spadł w środę ultralekki samolot z dwoma mężczyznami na pokładzie. W wypadku jeden z nich zginął na miejscu, a drugi został ranny - podał wydział komunikacji społecznej policji obwodu odeskiego, cytowany przez Interfax-Ukraina.

Wcześniej informowano, że dwie osoby zostały ranne.

Policja zamieściła w internecie zdjęcie z miejsca zdarzenia, na którym widać samolot na drodze, a obok niego mężczyznę, któremu udzielana jest pomoc.

Ustalane są okoliczności wypadku - podkreślono. Radio Swoboda pisze, powołując się na miejscowe służby ds. sytuacji nadzwyczajnych, że do awaryjnego lądowania doszło w ramach lotu treningowego, a stan rannego pilota oceniany jest jako bardzo ciężki.

Przedstawiciel lokalnej policji Rusłan Forostiak oznajmił z kolei na Facebooku, że samolot zaraz po starcie spadł na hipermarket, który znajduje się obok lotniska.

Lokalny portal Dumskaya.net zaznacza, że samolot, który się rozbił, to produkowany w Odessie czteromiejscowy Y1 Delfin.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominika Dudek, Maria Mazurek
20,96 zł
29,95 zł

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy...

Skomentuj artykuł

Ukraina. Policja: w Odessie na drogę spadł samolot, jedna osoba zginęł
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.