Ukraińska armia: Rosjanie koncentrują sprzęt wojskowy w obwodzie zaporoskim

Ukraińska armia: Rosjanie koncentrują sprzęt wojskowy w obwodzie zaporoskim
Charków, Ukraina (Fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV)
PAP/dm

W obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy zwiększyła się liczba kolumn rosyjskiego sprzętu wojskowego - oceniają w niedzielę Siły Zbrojne Ukrainy. Nie wykluczają, że oddziały rosyjskie zaczną w tym regionie nowe działania bojowe.

„Wojska rosyjskie nadal koncentrują na pewnych kierunkach sprzęt bojowy i personel, prawdopodobnie szykując się do prowadzenia nowych aktywnych działań bojowych” - głosi oświadczenie sił ukraińskich w obwodzie zaporoskim, cytowane przez agencję Interfax-Ukraina.

W szczególności, skupisko sprzętu wojskowego znajduje się na terenie dwóch zakładów w miejscowości Dniprorudne. W pobliskiej miejscowości Wasyliwka, na terenie komendy wojskowej, Rosjanie rozładowują „znaczną ilość uzbrojenia wielkokalibrowego i amunicji”. W Pryszybie - innej miejscowości w tym rejonie – „odnotowano przybycie sprzętu wojskowego”.

W komunikacie zaznaczono, że „w ciągu doby zarejestrowano zwiększenie liczby kolumn sprzętu przeciwnika” z anektowanego Krymu w kierunku Melitopola - okupowanego przez Rosjan miasta w obwodzie zaporoskim.

Dodano, że w regionie nasilają się ostrzały rosyjskie, których celem są nie tylko pozycje sił ukraińskich, ale i obszary cywilne. W ciągu ostatniej doby Rosjanie ostrzelali wsie: Czerwone i Nowodanyliwka oraz miasto Hulajpole.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ukraińska armia: Rosjanie koncentrują sprzęt wojskowy w obwodzie zaporoskim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.