Ukraińska „Nova Poszta Polska” otworzy w Polsce kolejne placówki

PAP / jk

Nova Poszta Polska do końca marca otworzy w Polsce 10 nowych placówek, zwiększając łączną ich liczbę do 30, a do połowy lata w Polsce będzie ich ponad 50, poinformował w niedzielę portal zn.ua, powołując się na wypowiedź prezesa firmy.

Od października firma uruchomiła w Polsce 20 placówek (min. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Katowicach) i otrzymała oficjalny status operatora pocztowego w Polsce. „Do końca marca planujemy otworzyć kolejnych 10 nowych placówek. W Olsztynie, Radomiu, Kielcach, Opolu, Częstochowie, Bielsku-Białej. Już 27 marca zostaną otwarte oddziały w Jeleniej Górze i Białymstoku. Tym samym wszystkie 16 województw zostanie objętych w czerwcu naszymi usługami” – powiedział prezes Dmytro Wergun. „Według planów do końca czerwca w Polsce będzie 50 placówek, a do końca roku możemy osiągnąć ich jeszcze większą liczbę” – dodał.

DEON.PL POLECA
Ukraińska spółka Nova Poszta zajmująca się świadczeniem usług pocztowych, kurierskich i logistycznych posiada w Ukrainie 8,5 tys. placówek i 13,6 tys. paczkomatów. Poza granicami Ukrainy działa w ponad 20 krajach. Od października do marca Nova Poszta Polska odprawiła ponad 150 tysięcy przesyłek. W tym okresie z usług firmy skorzystało w Polsce 132 tys. klientów, 8,5 proc. z nich to obywatele Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie

„Operacja specjalna” miała skończyć się po trzech dniach – rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale...

Skomentuj artykuł

Ukraińska „Nova Poszta Polska” otworzy w Polsce kolejne placówki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.