UNICEF: co sekundę dziecko z Ukrainy staje się uchodźcą

UNICEF: co sekundę dziecko z Ukrainy staje się uchodźcą
Fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ
PAP / tk

Co około sekundę jedno dziecko z Ukrainy staje się uchodźcą - przekazał Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF). Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę kraj ten musiało opuścić ok. 1,5 mln dzieci - podał rzecznik organizacji James Elder.

"Odkąd rozpoczęła się wojna, liczba dzieci zmuszonych do ucieczki z Ukrainy osiągnęła niewyobrażalne 1,5 mln. To tak, jakby co minutę 55 z nich musiało stamtąd uciekać, (czyli) blisko jedno dziecko co sekundę!" - napisał na Twitterze rzecznik UNICEF.

Wcześniej we wtorek prokuratura generalna Ukrainy poinformowała, że w wyniku konfliktu wywołanego przez Rosję zginęło dotąd 97 dzieci, a codziennie pod ostrzałami ginie co najmniej pięcioro.

Tego samego dnia Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) informowała, że łączna liczba uchodźców z Ukrainy przekroczyła już 3 mln.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Agata Adaszyńska-Blacha, Michał Kuś

Poradź sobie z odrzuceniem. I odzyskaj własne życie!

Najprawdopodobniej każdy doświadczył go przynajmniej raz w swoim życiu. Bliscy zapomnieli o twoich urodzinach. Nie zaproszono cię na imprezę klasową. Zostałeś wybrany jako ostatni do składu drużyny...

Skomentuj artykuł

UNICEF: co sekundę dziecko z Ukrainy staje się uchodźcą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.