USA: Ivanka Trump miała kontakt z osobą zarażoną koronawirusem

USA: Ivanka Trump miała kontakt z osobą zarażoną koronawirusem
(fot. youtube.com)
PAP / jb

Zdiagnozowany pozytywnie na obecność koronawirusa szef MSW Australii Peter Dutton w zeszłym tygodniu był w Waszyngtonie, gdzie spotkał się m.in. z doradczynią i córką prezydenta USA Ivanką Trump oraz z prokuratorem generalnym Williamem Barrem.

 

Dutton w piątek rano czasu polskiego poinformował, że obudził się z gorączką i bólem gardła. Przeprowadził test, który potwierdził koronawirusa.

6 marca 49-letni Dutton brał udział w Waszyngtonie w rozmowach na temat ochrony i przechowywania danych w celu przeciwdziałania wykorzystywaniu nieletnich w sieci. Stronę amerykańską na tych rozmowach reprezentowali m.in. Ivanka Trump oraz Barr. W spotkaniu brali udział także ministrowie z Kanady, Nowej Zelandii oraz Wielkiej Brytanii.

Nie wiadomo czy szef australijskiego MSW był już wtedy nosicielem wirusa i był w stanie zarażać.

To kolejna zarażona osoba, która miała kontakt politykami USA z najwyższego szczebla. Jak doniosła w piątek gazeta "O Dia", obecność koronawirusa została wykryta także w organizmie prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro, który w ubiegłym tygodniu był z wizytą u prezydenta Donalda Trumpa w jego rezydencji na Florydzie.

Dzień wcześniej zakażenie Covid-19 stwierdzono także u Fabia Wajngartena, doradcy Bolsonaro, który również miał kontakt z Trumpem i jego zastępcą Mikiem Pence'em. Mimo to, rzeczniczka Białego Domu Stephanie Grisham stwierdziła, że "nie ma potrzeby" poddania prezydenta testom na koronawirusa.

* * *

Apel do czytelników DEON.pl:

W najbliższych dniach najważniejsze jest to, żebyśmy jako społeczeństwo zachowywali się odpowiedzialnie. Pamiętajmy, że nie chodzi tylko o nasze indywidualne zdrowie, ale też o zdrowie wszystkich ludzi, z którymi się codziennie spotykamy, których mijamy na ulicy.

Jeżeli widzisz u siebie jakiekolwiek objawy choroby, nie bagatelizuj ich, zgłoś się do odpowiednich służb. UWAGA: w takim przypadku nie idziemy do przychodni / szpitala (żeby nie zrażać innych), ale dzwonimy na całodobową infolinię pod numer 800 190 590. Bądźmy też na bieżąco z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: Ivanka Trump miała kontakt z osobą zarażoną koronawirusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.