USA: Zmarł aktor Tom Sizemore. Zagrał w filmie "Szeregowiec Ryan"

USA: Zmarł aktor Tom Sizemore. Zagrał w filmie "Szeregowiec Ryan"
Depositphotos.com (314906590)
PAP / pzk

W wieku 61 lat zmarł amerykański aktor Tom Sizemore, znany z ról m.in. w filmach ‘Szeregowiec Ryan’ i ‘Gorączka’ – poinformował menadżer aktora, Charles Lago.

„Byli przy nim brat Paul oraz dwaj synowie, bliźniacy Jayden i Jagger” – poinformował Charles Lago. 18 lutego Sizemore zasłabł w swoim domu w Los Angeles i został przewieziony do pobliskiego szpitala. Lekarze odkryli wówczas, że doznał pęknięcia tętniaka mózgu.

Od tamtej pory aktor przebywał w śpiączce na oddziale intensywnej terapii. Jak ujawnił w poniedziałek jego menadżer, prognozy specjalistów były wyjątkowo pesymistyczne. „Lekarze poinformowali jego bliskich, że nie ma już nadziei i zalecili podjęcie decyzji o zakończeniu życia” – wyjaśnił w oświadczeniu Charles Lago.

Tom Sizemore - Jayel Aheram, CC BY 2.0 www.creativecommons.org, via Wikimedia CommonsTom Sizemore (2010) - Jayel Aheram, CC BY 2.0 www.creativecommons.org, via Wikimedia CommonsSizemore zadebiutował w branży filmowej pod koniec lat 80. Po ukończeniu studiów grywał głównie w lokalnych teatrach. Później przyszła pora na występy na dużym ekranie – w samym 1989 roku zagrał niewielkie role w ‘Urodzonym 4 lipca’, ‘Przykrej niespodziance’ oraz ‘Osadzonym’. Kolejne lata przyniosły mu kolejne role w takich głośnych produkcjach, jak ‘Urodzeni mordercy’, ‘Gorączka’ czy ‘Wróg publiczny’.

Najważniejszą pozycją w aktorskim dorobku Sizemore’a pozostaje jednak rola sierżanta Mike'a Horvatha w kultowym dramacie wojennym ‘Szeregowiec Ryan’ w reżyserii Stevena Spielberga. Znany był z gwałtownego usposobienia i licznych konfliktów z prawem. Policja zatrzymywała go m.in. za przemoc domową i nielegalne posiadanie narkotyków.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ryszard Abraham

Ikona PRL-u. Genialny naturszczyk. Oryginał

Miał ochrypły głos i cięty dowcip. Powtarzał, że alkohol pity z umiarem nie szkodzi. Włóczył się po Polsce, a potem po Nowym Świecie. Chwytał się różnych zawodów: był kamieniarzem, grabarzem,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA: Zmarł aktor Tom Sizemore. Zagrał w filmie "Szeregowiec Ryan"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.