W. Brytania: Karol III przedłuża inicjatywę sadzenia drzew, aby w ten sposób złożyć hołd królowej Elżbiecie II

W. Brytania: Karol III przedłuża inicjatywę sadzenia drzew, aby w ten sposób złożyć hołd królowej Elżbiecie II
fot. depositphotos.com
PAP / ml

Nowy brytyjski monarcha Karol III zdecydował o przedłużeniu trwania inicjatywy Queen’s Green Canopy, czyli akcji zasadzania drzewek. W ten sposób król zachęca ludzi do składania hołdu zmarłej monarchini poprzez sadzenie drzew.

Ogólnokrajowa inicjatywa została oficjalnie zapoczątkowana w maju 2021 roku dla uczczenia jubileuszu 70-lecia zasiadania Elżbiety na brytyjskim tronie. Pierwsze drzewko królowa Elżbieta oraz Karol III (wówczas książę Walii) posadzili w pobliżu Zamku Windsor już dwa miesiące wcześniej. Z kolei w październiku Elżbieta i Karol oficjalnie zainaugurowali akcję, sadząc drzewka w pobliżu zamku Balmoral, czyli w miejscu śmierci Elżbiety II.

W pierwszym sezonie, czyli od października 2021 do marca 2022 roku, posadzono około miliona drzew.

Pierwotnie inicjatywa królewska miała trwać do grudnia, czyli do zakończenia platynowego jubileuszu panowania królowej. Jednak Karol III zdecydował o jej przedłużeniu do końca marca 2023 roku – zwłaszcza że sezon sadzenia drzew trwa właśnie od października do marca.

DEON.PL POLECA

Portal poświęcony inicjatywie odlicza dni do początku października i zachęca ludzi do oznaczania sadzonych drzewek na wirtualnej mapie.

Królowa Elżbieta II przez całe swoje panowanie sadziła drzewka z okazji różnych uroczystości; zaczęła jeszcze przed wstąpieniem na tron. Powszechnie uważa się, że Karol III, który znany jest z przywiązania do spraw ochrony środowiska, będzie wspierał podobne akcje.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W. Brytania: Karol III przedłuża inicjatywę sadzenia drzew, aby w ten sposób złożyć hołd królowej Elżbiecie II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.