W. Brytania: londyńskie dworce kolejowe będą otwarte również w nocy w oczekiwaniu na tłumy ludzi

W. Brytania: londyńskie dworce kolejowe będą otwarte również w nocy w oczekiwaniu na tłumy ludzi
fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN
PAP / ml

Główne dworce kolejowe w Londynie będą otwarte całe noce w związku z poniedziałkowym pogrzebem królowej Elżbiety II – pisze w sobotnim wydaniu dziennik „Guardian”.

Koleje przygotowują się na tłumy osób chcących pożegnać królową w poniedziałek. Transport for London, organizacja odpowiedzialna za transport w stolicy Wielkiej Brytanii radzi, aby - ze względu "niespotykane zapotrzebowanie" na niego - podróżujący rozważyli piesze przemieszczanie się z głównych stacji.

Na dworcach otwarte mają być restauracje i toalety. Na platformach podstawione zostaną również „pociągi wsparcia” dla osób, które muszą długo czekać na swoją podróż.

„Robimy co w naszej mocy, aby pomóc ludziom dostać się do miejsc upamiętnień, oddać hołd królowej Elżbiecie i celebrować jej nadzwyczajne życie” – powiedział Peter Hendy z Network Rail, instytucji odpowiedzialnej za brytyjską infrastrukturę kolejową, cytowany przez dziennik.

DEON.PL POLECA

„Koleje będą miały pełne ręce roboty w poniedziałek, szczególnie na drogach dojazdowych do Londynu. To największe wyzwanie przed transportem publicznym od czasu igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Dlatego ściśle współpracujemy ze wszystkimi operatorami pociągów, aby zapewnić dodatkowe kursy w ciągu dnia aż do późnej nocy” – dodał Hendy.

Network Rail oraz Transport for London radzą przyjeżdżającym na pogrzeb królowej, aby nie spieszyli się z opuszczaniem Londynu, aby uniknąć zamieszania.

Uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II będą miały miejsce w poniedziałek. Prócz tłumów ludzi spodziewanych jest także około 500 zagranicznych dygnitarzy. Transmisję z pogrzebu może oglądać nawet 4 miliardy ludzi na całym świecie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W. Brytania: londyńskie dworce kolejowe będą otwarte również w nocy w oczekiwaniu na tłumy ludzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.