W. Brytania: najwyższa od prawie pół roku liczba nowych zgonów z powodu Covid-19

W. Brytania: najwyższa od prawie pół roku liczba nowych zgonów z powodu Covid-19
fot. depositphotos.com
2 miesiące temu
PAP / ml

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii zarejestrowano 209 zgonów z powodu Covid-19, co jest najwyższą liczbą od 9 marca, a łączny bilans z minionych siedmiu dni - 948 - jest aż o 39 proc. wyższy niż był w poprzednich - wynika z opublikowanych we wtorek danych.

Wprawdzie wszystkie te liczby są do pewnego stopnia efektem statystycznym - bilanse podawane we wtorki są zwykle najwyższe, bo uzupełniane są w nich zaległe dane z weekendu, a poprzedni weekend był przedłużony, stąd punkt odniesienia był niższy - jednak wyraźnie widać, że krzywa zgonów stopniowo wzrasta.

Wzrasta również liczba zakażeń - w ciągu minionej doby wykryto ich prawie 37,5 tys., czyli o ponad 5 tys. więcej niż tydzień wcześniej, a w ciągu ostatnich siedmiu dni ponad 269 tys. - o prawie 14 proc. więcej niż w poprzednich siedmiu dniach.

Dotychczasowy bilans epidemii w Wielkiej Brytanii to prawie 7,06 mln wykrytych zakażeń, z powodu których zmarły 133 483 osoby.

We wtorek dziennik "i" napisał, że rząd rozważa w październiku krótki lockdown w celu przerwania łańcuchów transmisji wirusa, jeśli dane, zwłaszcza dotyczące hospitalizacji, nadal będą rosły w tym tempie. Liczba chorych na Covid-19 w szpitalach zbliża się do 8000, czyli poziomu, który po raz ostatni był widziany pod koniec maja. Lockdown miałby zostać wprowadzony przy okazji tygodniowej przerwy w trakcie semestru szkolnego.

Informacjom "i" zaprzeczyło ministerstwo edukacji, które oświadczyło, że nie ma takich planów, a także rzecznik premiera Borisa Johnsona, ale wiceminister zdrowia ds. szczepień Nadhim Zahawi już nie wykluczył tego w tak kategoryczny sposób. Zapytany o to powiedział, że wszystko zależy od tego czy podawanie trzeciej dawki szczepionki dla osób starszych i mniej odpornych będzie dobrze szło. Z tym, że decyzji w sprawie tego, kiedy ma się rozpocząć jej podawanie jeszcze nie podjęto.

Do tej pory przynajmniej pierwszą dawkę szczepionki otrzymało 88,8 proc., a obie - 80,1 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii powyżej 16. roku życia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Heller, Józef Życiński
41,00 zł

Jak to było „naprawdę”? Czy życie powstało spontanicznie z materii martwej na mocy działania praw fizyki, czy też w momencie zaistnienia życia miała miejsce jakaś „nieciągłość” w funkcjonowaniu praw fizyki? Czy przez tę nieciągłość wdarł...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W. Brytania: najwyższa od prawie pół roku liczba nowych zgonów z powodu Covid-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.