W. Brytania/ Prawie 25 tys. nielegalnych imigrantów przepłynęło w tym roku przez La Manche

W. Brytania/ Prawie 25 tys. nielegalnych imigrantów przepłynęło w tym roku przez La Manche
fot. PAP/EPA/ADAM VAUGHAN
PAP

Przez pierwsze dziewięć miesięcy 2023 roku do Wielkiej Brytanii nielegalnie przedostało się przez kanał La Manche 24 830 osób na 506 łodziach - wynika ze statystyk opublikowanych w niedzielę przez ministerstwo spraw wewnętrznych.

Tylko w sobotę przypłynęło w ten sposób 537 nielegalnych imigrantów, co jest najwyższym dobowym bilansem od czterech tygodni.

Jednak liczba nielegalnych imigrantów jest wyraźnie - o jedną czwartą - niższa niż w pierwszych dziewięciu miesiącach zeszłego roku, kiedy było ich 33 048. Znacząco niższy jest także bilans tegorocznego września - nielegalnie przybyło 4729 osób, podczas gdy we wrześniu ubiegłego roku było ich 8054.

Ponieważ w ostatnich trzech miesiącach roku poziom nielegalnej imigracji przez kanał La Manche jest z racji warunków atmosferycznych niższy niż w lipcu, sierpniu i wrześniu, istnieje realna szansa, że całkowity bilans tego roku będzie niższy niż ubiegłego. Byłaby to pierwsza taka sytuacja od kiedy w 2018 r. pojawiło się zjawisko nielegalnej imigracji przez La Manche - od tego czasu w każdym kolejnym roku statystyki były znacząco wyższe niż w poprzednim. Ubiegłoroczny rok był rekordowy - przedostało się tą drogą 45 755 osób.

DEON.PL POLECA

Na początku stycznia premier Rishi Sunak zapowiedział, że zatrzymanie nielegalnej imigracji przez La Manche będzie jednym z pięciu jego tegorocznych priorytetów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W. Brytania/ Prawie 25 tys. nielegalnych imigrantów przepłynęło w tym roku przez La Manche
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.