W całym kraju zmienne zachmurzenie i trochę słońca

W całym kraju zmienne zachmurzenie i trochę słońca
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

W całym kraju zachmurzenie będzie zmienne, choć będzie też dużo słońca. Zachmurzenie będzie większe na południu, Pomorzu i Wybrzeżu, gdzie wieczorem mogą wystąpić słabe opady - poinformowała synoptyczka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska.

W czwartek temperatura w całym kraju rośnie, najcieplej w Małopolsce - do 19 st. C, najzimniej na Wybrzeżu i północnych krańcach kraju, ok. 14-15 st. C, zaś w centrum 17 st. C. Wiatr zachodni, na Wybrzeżu szczególnie porywisty, gdzie możliwe są porywy do 60 km/h.

DEON.PL POLECANocą na północy kraju wystąpi umiarkowane zachmurzenie, możliwe są też bardzo słabe opady deszczu. Reszta kraju będzie pogodna. Temperatura wyniesie od 5 st. C na Górnym Śląsku, do 10 st. C na zachodzie, w centrum i na północnym wschodzie. Najniższa temperatura w rejonach podgórskich Karpat, ok. 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunku zachodniego i południowo-zachodniego, a na Wybrzeżu możliwe porywy do 60 km/h. W górach wiatr porywisty.

W piątek nie będzie tak słonecznie jak w czwartek. Na północy wystąpi duże zachmurzenie, możliwe także przelotne opady deszczu. W całym kraju będzie coraz cieplej, a temperatura wyniesie od 13 st. C w strefie nadmorskiej do 20 st. C w Małopolsce. Wiatr z kierunku zachodniego będzie umiarkowany, na Wybrzeżu okresami silny i porywisty, do 55 km/h.

W nocy z piątku na sobotę duże zachmurzenie z możliwymi większymi przejaśnieniami. Na północy i na wschodzie kraju wystąpią słabe opady. Noc będzie ciepła, od 8 st. C na północy do 13 st. C w Małopolsce. W rejonach podgórskich Karpat temperatura wyniesie ok. 6 st. C. Wiatr będzie zachodni i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami silny i porywisty, do 55 km/h.

Jak poinformowało IMGW za pośrednictwem platformy X, pierwsze dziesięć dni kwietnia były ekstremalnie ciepłe, a średnia anomalia wyniosła 6,9 st. C.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Dąbrowska

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie dr Ewy Dąbrowskiej

Od wydania najbardziej znanej książki dr Ewy Dąbrowskiej minęło ćwierć wieku. Teraz Autorka diety warzywno-owocowej wraca z nową publikacją, bogatsza o doświadczenia tysięcy pacjentów. Po raz...

Skomentuj artykuł

W całym kraju zmienne zachmurzenie i trochę słońca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.