W najlepszym meczu kolejki Ruch ograł "Jagę"

Artura Sobiecha (Ruch) atakuje Bruno Coutincho z Jagielloni (z lewej) (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
inf. wł. / ŁK

Ciekawe spotkanie i aż 7 bramek zobaczyli w niedzielę kibice zebrani na stadionie przy ulicy Cichej w Chorzowie. W kończącym 13. kolejkę ekstraklasy piłkarskiej meczu Ruch Chorzów pokonał Jagiellonię Białystok 5:2.

Obie drużyny postawiły na atak, toteż mecz toczył się w szybkim tempie i na brak emocji nie można było narzekać. Jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. W 15. minucie Grzegorza Szamotulskiego pokonał uderzeniem z lini pola karnego Artur Sobiech, kończąc w ten sposób serię sześciu ligowych spotkań bez straty gola bramkarza "Jagi". W 10 minut później zakończyła się inna seria. Tym razem to gospodarze stracili bramkę po strzale Remigiusza Jezierskiego i był to pierwszy stracony gol przez Ruch w tym sezonie przy ulicy Cichej.

Obie drużyny starały się wyjść na prowadzenie, ale skuteczniejszy byli "Niebiescy". Drugą bramkę zdobył Sobiech, dobijając uderzenie Andrzeja Niedzielana. Jagiellonia dostała jeszcze bramkę do szatni - w 44. minucie do siatki trafił Łukasz Janoszka.

Goście nie załamali się takim obrotem sprawy i po zmianie stron zdobyli bramkę kontaktową, której autorem był Marco Reich. Odpowiedź Ruchu była natychmiastowa, bowiem minutę po trafieniu Jagiellonii, Szamotulskiego pokonał Niedzielan. Goście do końca walczyli ambitnie, ale zapomnieli o obronie i zostali dobici przez Niedzielana w 89. minucie.

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 5:2 (3:1)
1:0 Artur Sobiech (15'), 1:1 Remigiusz Jezierski (25'), 2:1 Artur Sobiech (36'), 3:1 Łukasz Janoszka (44'), 3:2 Marco Reich (59'), 4:2 Andrzej Niedzielan (60'), 5:2 Andrzej Niedzielan (89')

1.Wisła Kraków 13 24:10 31
2. Ruch Chorzów 13 19:9 28
3. Legia Warszawa 13 19:6 27
4. GKS Bełchatów 13 15:10 24
5. Lech Poznań 13 20:14 22
6. Polonia Bytom 13 16:11 21
7. Lechia Gdańsk 13 15:12 19
8. Śląsk Wrocław 13 13:15 16