W Tatrach szaleje halny. Jest naprawdę niebezpiecznie

W Tatrach szaleje halny. Jest naprawdę niebezpiecznie
Czerwone Wierchy. Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Tatrzański Park Narodowy ostrzega turystów, którzy planują wypad w Tatry. Warunki są skrajnie niekorzystne, wiatr wieje nawet z prędkością do 160 km/h. Na szlaki mogą spadać drzewa i gałęzie. Niebezpiecznie jest też na eksponowanych odcinkach tatrzańskich tras. 

Skrajnie niekorzystne warunki turystyczne panują we wtorek w Tatrach; wieje silny wiatr halny, którego porywy na szczytach w nocy przekraczały prędkość 160 km/h. Na szlaki mogą przewracać się drzewa i spadać gałęzie – ostrzega Tatrzański Park Narodowy (TPN).

„Warunki do uprawiania turystyki są bardzo niekorzystne. W Tatrach wieje silny porywisty wiatr, na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa. Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. W wyższych partiach Tatr, zwłaszcza nad ranem i w miejscach zacienionych, mogą występować oblodzenia” – informują służby TPN. Z powodu silnego halnego wstrzymano ruch transportu konnego na szlaku do Morskiego Oka.

W Zakopanem prędkość halnego w porywach przekracza 90 km/h. W ciągu nocy do godz. 8 rano we wtorek strażacy interweniowali tu 18 razy, głównie do usuwania powalonych drzew na jezdnie. W jednym przypadku drzewo spadło na dach. Nie było osób poszkodowanych.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Tatrach szaleje halny. Jest naprawdę niebezpiecznie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.