Warmińsko-Mazurskie. Mężczyzna wpadł do jeziora. Załamał się pod nim lód

Warmińsko-Mazurskie. Mężczyzna wpadł do jeziora. Załamał się pod nim lód
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Strażacy uratowali w poniedziałek mężczyznę, pod którym załamał się lód na Jeziorze Myśliwskim koło Łukty (woj. warmińsko-mazurskie). Po wydobyciu z wody został z objawami hipotermii odwieziony do szpitala - podała straż pożarna.

St. kpt. Grzegorz Różański ze straży pożarnej w Ostródzie poinformował PAP, że dwaj mężczyźni spacerowali w poniedziałek po zamarzniętej tafli Jeziora Myśliwskiego w Komorowie. Obaj wpadli do lodowatej wody po tym, jak załamał się pod nimi lód. Młodszy - około 25-letni - samodzielnie dotarł do brzegu i zaalarmował służby ratunkowe.

Mężczyzna wpadł do jeziora. Został uratowany

"Drugi z mężczyzn pozostał w wodzie zanurzony do pasa. Utrzymywał się ostatkiem sił na powierzchni, trzymając się krawędzi tafli lodu. Gdy wydobyli go strażacy był bardzo wychłodzony" - powiedział Różański.

Mężczyznę wydobyli z wody strażacy OSP z pobliskiej Łukty, którzy dotarli do niego jako pierwsi. Przetransportowali go saniami lodowymi na brzeg i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Na miejsce wypadku przyjechali też strażacy z Morąga i Ostródy.

Mężczyzna w wieku około 50 lat był przytomny. W wodzie przebywał kilkanaście minut. "Ratownicy stwierdzili u niego objawy hipotermii. Został zabrany do szpitala" - przekazali strażacy.

Straż pożarna przypomina, że wchodzenie na lód na naturalnych zbiornikach wodnych nigdy nie jest bezpieczne. Nawet na pozornie mocnym lodzie zdarzają się miejsca, które mogą nie utrzymać ciężaru człowieka.

O niewchodzenie na lód zaapelowali również ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W poniedziałek patrolowali oni poduszkowcem Jezioro Mikołajskie i ocenili panujące tam obecnie warunki lodowe.

"Pokrywa lodowa nie jest na tyle gruba, aby bezpiecznie się po niej przemieszczać. Dlatego stanowczo odradzamy wchodzenia na lód. W większości jezioro jest zamarznięte, natomiast grubość pokrywy nie przekraczała 5 cm. Są też miejsca, które nie zamarzły" - przekazało MOPR.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wiktoria Gische

My, kobiety, chcemy realizować marzenia!

Świat odżywa i życie w Krakowie znowu nabiera tempa. W roku 1921 tragiczna przeszłość powoli staje się nieprzyjemnym wspomnieniem. Jednak nie dla wszystkich.

Nieoczekiwana wiadomość burzy życie Stefanii. Wojna się...

Skomentuj artykuł

Warmińsko-Mazurskie. Mężczyzna wpadł do jeziora. Załamał się pod nim lód
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.