Warszawa: zderzenie dwóch samolotów na lotnisku Chopina

Warszawa: zderzenie dwóch samolotów na lotnisku Chopina
Fot. Oskar Kadaksoo / unsplash.com
PAP / tk

Na lotnisku Chopina w Warszawie doszło we wtorek rano do kontaktu dwóch samolotów. Zdarzenie było niegroźne, pasażerom nic się nie stało - powiedziała rzecznik lotniska Anna Dermont.

- Na lotnisku w Warszawie doszło do niegroźnego zdarzenia. Podczas kołowania boeinga 737 PLL LOT i prywatnej cessny 525 doszło do kontaktu tych dwóch samolotów – przekazała Dermont.

Zapewniła, że służby Lotniska Chopina "natychmiast zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Samoloty odkołowały samodzielnie na stanowiska postojowe". - Ruch na lotnisku nie został wyłączony, a zdrowiu i życiu pasażerów nie zagrażało niebezpieczeństwo – powiedziała rzecznik lotniska.

W zdarzeniu, do którego doszło ok. godz. 9 pierwszy poinformował TVN Warszawa. Powołując się na informację jednej z pasażerek, która zamieściła materiał wideo i zdjęcie na mediach społecznościowych, na których widać obie maszyny tuż po zetknięciu. Statecznik cessny ma nosić nosi ślady uszkodzeń.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ

Opowieść o dorastaniu do zaufania

Niezależnie od etapu życia stajemy czasami w obliczu sytuacji, które są ponad nasze siły. Ciągle dojrzewamy – dorastamy do tworzenia autentycznych relacji międzyludzkich, przezwyciężamy różne lęki. W tym wszystkim wciąż...

Skomentuj artykuł

Warszawa: zderzenie dwóch samolotów na lotnisku Chopina
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.