Węgiel i ZAKSA awansowały do Final Four PP

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla awansowali do półfinału Pucharu Polski, pokonując w rewanżowym spotkaniu w Ostródzie AZS UWM Olsztyn 3:1. W Final Four zagra również ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który wygrał z MKS MOS Będzin 3:1.

Już po pierwszej partii, wygranej przez Węgiel do 20 było wiadomo, że goście rozstrzygną dwumecz na swoją korzyść, bowiem w pierwszym pojedynku pokonali rywali nie tracąc seta. Wyrównana walka w inauguracyjnej odsłonie trwała tylko do stanu 9:9. Olsztynianie podjęli wyzwanie dopiero w trzeciej partii spotkania i choć Jastrzębianie prowadzili już 22:20, ostatecznie to gospodarze cieszyli się z wygranego seta. Podrażnieni porażką goście od początku czwartej partii wyraźnie przeważali. Wprawdzie AZS zdołał odrobić część strat, ale Jastrzębski Węgiel nie pozwolił już wyrwać sobie zwycięstwa w secie i meczu.

Nieskoncentrowani przystąpili siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle do meczu z ekipą zaplecza ekstraklasy MKS MOS Będzin, w efekcie przegrywając pierwszego seta. Jednak później gospodarze postawili "kropkę nad i" wygrywając ostatecznie 3:1

AZS UWM Olsztyn - KS Jastrzębski Węgiel 1:3 (-20, -21, 24, -23)

ZAKSA Kędzirzyn-Koźle - MKS MOS Będzin 3:1 (-20, 14, 20, 17)