12-latek udzielił pierwszej pomocy swojej mamie. "Mógłbyś być wzorem dla innych"

12-latek udzielił pierwszej pomocy swojej mamie. "Mógłbyś być wzorem dla innych"
Fot. KĘDZIERZYN-KOŹLE Miasto możliwości / kb
nto.pl / kb

12-letni Tomek otrzymał od strażaków z Kędzierzyna-Koźla hełm i zapewnili, że gdy tylko dorośnie pracę w komendzie dostanie "od ręki". Ta nagroda to efekt czynu, który dokonał chłopiec.

Pod koniec grudnia zeszłego roku, o poranku mama Tomka straciła przytomność. 12-latek poprawnie udzielił pierwszej pomocy.  Sprawdził podstawowe funkcje życiowe mamy, a następnie szybko zadzwonił pod numer alarmowy 112. W międzyczasie, czekając na pomoc służb ratunkowych, zajął się swoją trzyletnią siostrą.

12-latek udzielił pierwszej pomocy 

Bohaterskiej postawy pogratulowali chłopcowi zastępca komendanta powiatowego PSP bryg. Marek Kocielski i prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska. 

"Wykazałeś się wielką wiedzą i opanowaniem, mógłbyś być wzorem dla innych" - stwierdził zastępca komendanta.

Dyrektor PSP nr 9, do której uczęszcza Tomek, przyznał mu tytuł „Bohatera dziewiątki”. Poza tym, zgłosił go jako kandydata do otrzymania medalu „Młody Bohater” przyznawanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Źródło: nto.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. bp Roman Pindel
Sesja nagrana w Domu Rekolekcyjnym Ojców Jezuitów w Czechowicach-Dziedzicach, adresowana jest dla każdego, kto szuka wyzwolenia z tego, co go ogranicza, poniża, czy zniewala. Wzorem pozostaje biblijny przekaz o Wyjściu Izraelitów z niewoli, odczytywany w...

Skomentuj artykuł

12-latek udzielił pierwszej pomocy swojej mamie. "Mógłbyś być wzorem dla innych"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.