Poznań: 141 pacjentek ginekologa zakażonego koronawirusem objęto kwarantanną

Poznań: 141 pacjentek ginekologa zakażonego koronawirusem objęto kwarantanną
(fot. depositphotos.com)
1 rok temu
PAP / df

Poznański sanepid objął kwarantanną 141 pacjentek ginekologa, u którego wykryto koronawirusa. Ostateczna liczba kobiet, które miały kontakt z chorym, jeszcze nie jest znana. Lekarz od niedzieli jest hospitalizowany w poznańskim szpitalu zakaźnym.

Rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Cyryla Staszewska przekazała w czwartek PAP, że na razie sanepid nie ma wyników testów na obecność koronawirusa przeprowadzonych u kobiet poddanych kwarantannie. „Na razie prowadzimy tylko wywiady epidemiologiczne i weryfikujemy” – zaznaczyła.

„141 pacjentek, które miały kontakt i do których dotarliśmy zostało objętych kwarantanną. To jest liczba na dziś, będziemy dalej prowadzić wywiady epidemiologiczne i weryfikować” – powiedziała. Dodała, że ostateczna liczba kobiet, które miały styczność z chorym lekarzem powinna być znana w piątek lub najpóźniej w poniedziałek.

We wtorek „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że 60-letni ginekolog z Poznania ze zdiagnozowanym zakażeniem wirusem SARS-Cov-2 jest od niedzieli hospitalizowany w szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Stan mężczyzny określono jako ciężki; lekarz został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Według publikacji ginekolog miał przyjmować pacjentki w swoim gabinecie i prywatnej przychodni na terenie Poznania. „Wiadomo, że był na urlopie w Austrii, z którego wrócił 7 marca (w Austrii trwała już wtedy epidemia). W ubiegłym tygodniu przyjmował pacjentki. Miał poczuć się źle dopiero w miniony piątek i zostać w domu. W niedzielę jego stan się pogorszył. Z objawami zapalenia płuc zgłosił się do szpitala” – podano w artykule. Dodano, że w tym samym szpitalu z powodu podejrzenia koronawirusa hospitalizowana jest żona mężczyzny.

W czwartek potwierdzono 14. przypadek zarażenia koronawirusem na terenie Wielkopolski. Do tej pory jedna zakażonych osób zmarła. Według danych przekazanych w środę przez Wielkopolski Urząd z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem hospitalizowanych jest 106 osób w całym regionie. Poddanych kwarantannie zostało 1425 osób, zaś 2561 objęto nadzorem epidemiologicznym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Poznań: 141 pacjentek ginekologa zakażonego koronawirusem objęto kwarantanną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.