195 pustych obietnic premiera Tuska

195 pustych obietnic premiera Tuska
"Program wyborczy Platformy to "pusta wydmuszka", bo zawiera puste obietnice."
PAP / slo

Rząd PO nie wypełnił 150 ze 195 obietnic złożonych podczas sejmowego expose Donalda Tuska przed czterema laty - oświadczyli podczas środowej konferencji prasowej politycy PiS. Krytykowali pogram wyborczy PO, nazywając go "pustą wydmuszką". To niepoważne zarzuty - odpowiada rzecznik klubu PO.

- Cztery lata temu rząd PO, premier tego rządu złożył w expose 195 pustych obietnic (...). Nie wypełniono ponad 150 - mówił kandydat PiS na posła, ekspert gospodarczy tej partii Przemysław Wipler.

- Bezpieczeństwo energetyczne, tanie paliwo, tani prąd, tani gaz - mamy drogie paliwo, drogi prąd, drogi gaz, a dodatkowo tydzień temu została zakończona niemiecko-rosyjska inwestycja Gazociągu Północnego, która bardzo obniża polskie bezpieczeństwo energetyczne - ocenił Wipler.

Z kolei Jadwiga Wiśniewska wytykała PO zaniechanie obiecanego uproszczenia i skrócenia procesu budowy mieszkań. - Polska jest krajem, w którym 300 dni musimy oczekiwać na pozwolenie budowlane - mówił Wipler.

Wiśniewska oceniła też, że PO nie poprawiła funkcjonowania kolei i nie uprościła prawa gospodarczego. - Słyszymy dowcipy, że w chwili obecnej rozkład jazdy PKP jest dokumentem tak tajnym, że powinniśmy go szukać w wyciekach słynnego serwisu Wikileaks" - mówił Wipler.

Politycy PiS skrytykowali też stan przygotowań na Euro 2012. Wipler zaintonował piosenkę "Cała Polska z was się śmieje, gdzie są drogi i koleje", podkreślając, że śpiewają ją kibice w całej Polsce.

- Obiecywali poprawę realnej dostępności do świadczeń zdrowotnych (...). My dziś pytamy Polaków, czy kolejki do lekarzy specjalistów są krótsze. Wiemy, że nie - wytykała PO Wiśniewska.

Politycy PiS odnieśli się też do priorytetów programowych PO. Ocenili, że program wyborczy Platformy to "pusta wydmuszka", bo zawiera puste obietnice.

- Program PO to nie program modernizacji Polski, dużego kraju w Środkowej Europie (...), to program zawierający puste obietnice - oceniła posłanka PiS. - To nie jest żaden nowy program, to jest powtórzenie niespełnionych obietnic - przekonywał z kolei Wipler.

- W sobotę (politycy PO-PAP) ogłosili swoje hasło wyborcze: zrobimy więcej. My odpowiadamy, patrząc przez pryzmat doświadczenia, zrobią więcej bałaganu - mówiła Wiśniewska. Podczas konferencji politycy PiS przekłuli 11 białych balonów, symbolizujących niespełnione obietnice PO.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

195 pustych obietnic premiera Tuska
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.