Początki schizofrenii u polityków Platformy?

Początki schizofrenii u polityków Platformy?
A może PO chce mieć 100 proc. wpływu w KRRiT?
"Polska The Times" / PAP / slo

Włodzimierz Czarzasty, były członek KRRiT z ramienia SLD, powiedział w rozmowie z "Polską The Times", że dobór ludzi do zarządu TVP przez Platformę Obywatelską i jej ostatnie zachowania w Senacie, to może być początek schizofrenii u polityków PO.

Zdaniem Czarzastego, w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz w telewizji publicznej rządzi układ rządowy. We wszystkich tych ciałach PO i PSL mają większość, począwszy od Krajowej Rady, poprzez rady nadzorcze radia i telewizji, a skończywszy na zarządzie TVP. Platforma oddelegowała nawet do zarządu TVP dwóch ludzi bezpośrednio z rządu, dyrektora departamentu z resortu kultury oraz sekretarza stanu Mariana Zalewskiego.

"Jeśli weźmiemy to pod uwagę, no to ostatnie zachowania w Senacie można interpretować albo jako walkę frakcyjną wewnątrz samej PO, bo przecież PSL nie popiera tych zmian. Albo jako zapowiedź nowej koalicji, PO z PiS. A może PO chce mieć 100 proc. wpływu w KRRiT? Jest też inna interpretacja: to może być początek schizofrenii u polityków Platformy" - ironizuje rozmówca gazety.

"P" zauważa, że za dwa tygodnie Sejm również odrzuci sprawozdanie KRRiT. Wówczas jej los znajdzie się w rękach Bronisława Komorowskiego. Co zrobi prezydent? W opinii Czarzastego, Komorowski nie jest uwikłany w rozgrywki wewnątrzpartyjne, czemu ostatnio kilkakrotnie dał wyraz. Wie, iż wymiana składu KRRiT oznacza, że nowi członkowie znów będą się musieli uczyć wszystkiego na nowo. A takie zabawy to działania na szkodę państwa - akcentuje rozmówca "Polski The Times".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Początki schizofrenii u polityków Platformy?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.