KRRiT ustaliła priorytety na lata 2011-2013

KRRiT ustaliła priorytety na lata 2011-2013
Zawarto je w zaprezentowanym we wtorek dokumencie: "Strategia regulacyjna na lata 2011-2013". (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / slo

Gwarantowanie wolności słowa w mediach, cyfryzacja, reforma finansowania TVP i Polskiego Radia oraz prace nad nową ustawą o mediach publicznych - to priorytetowe zadania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na najbliższe trzy lata.

Zawarto je w zaprezentowanym we wtorek dokumencie: "Strategia regulacyjna na lata 2011-2013".

Stanowi ona m.in., że w pierwszej połowie 2011 r. w KRRiT powstanie nowe stanowisko pracy ds. ochrony swobody wypowiedzi (rozważano nawet powołanie odrębnego departamentu), w drugiej połowie 2011 r. KRRiT przedstawi program działań na rzecz podniesienia ściągalności abonamentu (rozważane są m.in. prawne rozwiązania dot. rejestrowania nowych odbiorników).

Jeszcze w 2011 r. rozpoczną się też prace nad zmianami w funkcjonowaniu mediów publicznych. Jak zapowiada przewodniczący KRRiT Jan Dworak podstawą nowelizacji ma być projekt ustawy o mediach publicznych, który przygotowały środowiska twórcze. Projekt ten wiele miesięcy temu trafił do Sejmu, ale nie podjęto nad nim prac.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

KRRiT ustaliła priorytety na lata 2011-2013
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.