KRRiTV ukarała TVN za "Rozmowy w Toku"

KRRiTV ukarała TVN za "Rozmowy w Toku"
"Program, który oprotestowaliśmy stanowi naszym zdaniem rażące naruszenie praw dzieci, które powinny być chronione przed emisją nieodpowiednich treści w tzw. „czasie chronionym”
KAI / slo

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła karę 300 tysięcy złotych na nadawcę programu „Rozmowy w toku”. Na początku października 2010 roku, tuż po emisji programu Ewy Drzyzgi, Stowarzyszenie Twoja Sprawa zachęciło konsumentów do masowego składania skarg do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Skargi złożyło około tysiąca osób. Kolejne kilkaset maili zostało wysłanych do Przewodniczącego KRRiT, gdy postępowanie w sprawie zaczęło się zbytnio przedłużać.

Program, który oprotestowaliśmy stanowi naszym zdaniem rażące naruszenie praw dzieci, które powinny być chronione przed emisją nieodpowiednich treści w tzw. „czasie chronionym”. Godzina 16 to czas, gdy wielu rodziców przebywa jeszcze w pracy i trudno jest im nadzorować z czym ich dzieci mają styczność w programach telewizyjnych. Stowarzyszenie będzie nadal realizować swoją misję i zwracać baczną uwagę na wszystkie rzypadki nierespektowania prawa i dobrych obyczajów przez media i reklamodawców ze szkodą dla dzieci i młodzieży” – mówi Rafał Porzeziński, rzecznik Stowarzyszenia Twoja Sprawa.

- Zachęcamy wszystkich konsumentów, aby przyłączali się do naszych akcji. Mogą to zrobić za pośrednictwem naszej strony internetowej * www.twojasprawa.org.pl* .

Ostatnie działania to tylko nieliczne spośród wielu przykładów pokazujących, że wielu obywateli ma dosyć nieetycznych zachowań w przestrzeni publicznej i jest gotowa brać udział w akcjach obywatelskich. Naszą misją jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego opartego na wartościach. To właśnie w takich akcjach społecznych hasło "Twój głos się liczy” jest najbardziej prawdziwe” – podkreśla Porzeziński.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

KRRiTV ukarała TVN za "Rozmowy w Toku"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.