Janusz Korwin-Mikke złożył pozew przeciw TVN

Janusz Korwin-Mikke złożył pozew przeciw TVN
(fot. korwin-mikke.pl)
PAP / zylka

Kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke (Wolność i Praworządność) złożył w poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew w trybie wyborczym przeciwko telewizji TVN. Żąda od stacji wpłaty 50 tys. dla Caritas Polska na rzecz powodzian.

Korwin-Mikke poinformował na konferencji prasowej przed siedzibą sądu, że składa pozew w związku z materiałem informacyjnym przygotowanym przez TVN, w którym - jak mówił - przedstawia się go jako osobę wykonującą hitlerowskie pozdrowienie. - Nie mam pojęcia, co ja mam wspólnego z socjalistą Adolfem Hitlerem - mówił. Po raz kolejny - dodał - ludzie kojarzą go z człowiekiem, którego on "wykpiwa".

"29 maja 2010 roku stacja TVN w programie "Fakty" (19.00) wyemitowała materiał filmowy przedstawiający propozycje piosenek najbardziej pasujących do spotów poszczególnych kandydatów na prezydenta RP wraz z komentarzem redaktora Pawła Abramowicza, w którym, poprzez manipulacyjne zestawienie obrazu i komentarza sprawiono wrażenie, sugestię, że kandydat na prezydenta pan Janusz Korwin-Mikke jest przedstawicielem lub zwolennikiem faszyzmu i zapewne piosenka o takiej konotacji byłaby dla niego najwłaściwsza" - napisano w uzasadnieniu pozwu.

- W rzeczywistość nagranie, a właściwie wyrwany z niego dwusekundowy obraz, pochodzi sprzed ponad roku, w którym pan Janusz Korwin-Mikke komentuje plany wprowadzenia jednolitej waluty europejskiej, nie bez słuszności przyrównując je do pomysłów hitlerowskich - napisano w pozwie.

DEON.PL POLECA

Rzecznik TVN Karol Smoląg powiedział PAP, że nie będzie tej sprawy komentował, gdyż została ona skierowana do sądu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Janusz Korwin-Mikke złożył pozew przeciw TVN
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.