5 ofiar śmiertelnych wypadku pod Obornikami

5 ofiar śmiertelnych wypadku pod Obornikami
(fot. PAP/Marek Zakrzewski)
PAP / psd

Pięć osób zginęło po zderzeniu dwóch samochodów do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę koło Obornik (Wielkopolskie). W szpitalu jest ośmioletnie dziecko.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt, w miejscowości Dąbrówka Leśna na prostym odcinku drogi zderzyły się dwa samochody osobowe, które następnie stanęły w ogniu.

Ogień strawił BMW i częściowo objął także opla.

Strażacy próbowali ratować wyciągniętą z jednego z aut kobietę, ale nie udało się przywrócić jej funkcji życiowych. Do szpitala trafiła natomiast ośmiolatka, która podróżowała jednym z pojazdów. Jej stan jest ciężki.

Niewykluczone, że dziecko wypadło z biorącego udział w zdarzeniu pojazdu. Pomoc ośmiolatce, przed przybyciem strażaków udzieliły osoby postronne.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział PAP, że w jednym z aut jechało małżeństwo z dzieckiem, drugim - troje młodych mężczyzn. Na razie nie są znane przyczyny wypadku. Miejsce zdarzenia badał policyjny biegły z dziedziny rekonstrukcji wypadków.

Okoliczności zdarzenia bada prokuratura.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

5 ofiar śmiertelnych wypadku pod Obornikami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.