70 proc. pozytywnie ocenia prezydenta

70 proc. pozytywnie ocenia prezydenta
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / pz

W styczniu 70 proc. badanych pozytywnie oceniło działalność prezydenta - wynika z sondażu CBOS. 23 proc. badanych dobrze wypowiedziało się o pracy Sejmu, a 28 proc. o działalności Senatu.

W porównaniu do grudniowego badania pozytywnych ocen działalności Bronisława Komorowskiego jest więcej o 8 pkt procentowych (w grudniu 62 proc.). Negatywnie pracę prezydenta oceniło w styczniu 18 proc. (spadek o 7 pkt proc. w porównaniu do grudnia).

DEON.PL POLECA
Z kolei styczniowe notowania parlamentu - zauważa CBOS - są zbliżone do tych, które obserwowaliśmy w ciągu ubiegłego roku.

W porównaniu z wynikami grudniowymi można mówić o pewnej poprawie, bardziej znaczącej w przypadku Senatu. Odsetek badanych deklarujących uznanie dla pracy senatorów wzrósł o 7 pkt proc. (do 28 proc.); o 5 pkt proc. - do 48 proc. - ubyło niezadowolonych.

Działalność Sejmu oceniana jest dobrze przez 23 proc. respondentów - wzrost o 3 pkt proc. w porównaniu do grudnia. 63 proc. badanych ocenia działalność posłów negatywnie. W grudniu było takich osób o 4 pkt proc. więcej.

Badanie przeprowadzono w dniach 3-9 stycznia 2013 roku na liczącej 1227 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

70 proc. pozytywnie ocenia prezydenta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.