Aborcyjny dron z pigułkami nad Polską

Aborcyjny dron z pigułkami nad Polską
(fot. shutterstock.com)
PAP / ptt

"Abortion drone" przetransportuje w sobotę paczki z pigułkami poronnymi z niemieckiego Frankfurtu nad Odrą do Słubic w Polsce, alarmuje "Nasz Dziennik".

Transport pigułek dronem to element kampanii, która firmowana jest w Polsce przez lewicową Feminotekę i Porozumienie Kobiet 8 Marca. Jak reklamują organizatorzy polscy i niemieccy, akcja "ma podkreślić różnice w realiach Polek, w kontekście dostępności bezpiecznych usług aborcyjnych, w porównaniu do realiów kobiet z innych krajów Europy".

Prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka dr Antoni Zięba oświadczył "Naszemu Dziennikowi", że akcja przypomina mu "najczarniejsze elementy relacji polsko-niemieckich z czasów II wojny światowej, kiedy to podczas okupacji hitlerowskiej Niemcy planowali zniszczenie Polski przez promocję aborcji i antykoncepcji".

W tym kontekście Zięba cytuje wypowiedź hitlerowskiego zbrodniarza wojennego Martina Bormana, że "płodność Słowian jest niepożądana. Niech używają prezerwatyw albo robią skrobanki - im więcej, tym lepiej. Oświata jest niebezpieczna".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Aborcyjny dron z pigułkami nad Polską
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.