Akcja CBŚ, zatrzymano 35 pseudokibiców

PAP / drr

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 35 mężczyzn, członków grup pseudokibców, organizujących tzw. ustawki, czyli zorganizowane bijatyki - poinformował w środę PAP rzecznik zachodniopomorskiej policji Przemysław Kimon.

Do zatrzymań doszło we wtorek rano na Pomorzu Zachodnim i Śląsku. Jak powiedział rzecznik, w skoordynowanej akcji wzięło udział ponad 300 policjantów, w tym funkcjonariusze CBŚ, policjanci z garnizonów zachodniopomorskiego i śląskiego, także antyterroryści.

Prawie rok policjanci CBŚ z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie prowadzili postępowanie w sprawie "ustawki", która odbyła się w pod koniec 2010 r. pomiędzy pseudokibicami Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice. Zgromadzony w tej sprawie materiał pozwolił na zidentyfikowanie jej uczestników - 44 mężczyzn w wieku od 20 do 40 lat, zajmujących się treningami boksu, sztuk walki i kulturystyki.

Według policji mężczyźni organizowali bijatyki z pseudokibicami innych klubów. M.in. ustalali termin i miejsce walki, zasady dotyczące wieku uczestników, strojów i sygnału do rozpoczęcia walki.

Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych pseudokibów znaleziono materiały dowodowe, które jednoznacznie określają role poszczególnych osób w grupie przestępczej - zaznaczył rzecznik.

Zatrzymani jeszcze w środę trafią do prokuratury w Szczecinie i Gliwicach, gdzie mają usłyszeć zarzuty m.in. udziału w bójce. Grozi im do lat 3 więzienia.

Zatrzymania to efekt pracy funkcjonariuszy wchodzących w skład zespołów do zwalczania przestępczości pseudokibiców województwa zachodniopomorskiego, powołanych przez komendanta głównego policji w lutym 2010 r. Sprawa prowadzona jest wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Szczecinie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Akcja CBŚ, zatrzymano 35 pseudokibiców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.