Aleksiejew: Rehabilitacja ofiar Katynia w toku

Aleksiejew: Rehabilitacja ofiar Katynia w toku
Bratnie mogiły w Katyniu (fot. Alyeksyey Melkin / wikipedia.pl)
PAP / wm

W sprawie rehabilitacji polskich oficerów rozstrzelanych przez NKWD wiosną 1940 roku decyzje polityczne już zapadły; trwa poszukiwanie odpowiedniej formuły prawnej, by to zrobić - oświadczył w czwartek ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce Aleksandr Aleksiejew.

Aleksiejew oświadczył na konferencji prasowej w Warszawie, że sprawa Katynia jest bardzo ważna dla wzajemnych stosunków polsko-rosyjskich. Jak mówił, kwestia ta "znajduje się pod kontrolą najwyższego kierownictwa politycznego Rosji".

Podkreślił, że jeżeli chodzi o rehabilitację polskich oficerów rozstrzelanych przez NKWD rozstrzygane są obecnie kwestie prawne, ponieważ - podkreślił - wszystkie polityczne decyzje, które mogły zapaść, już zapadły. Jak zaznaczył, proces ten trwa długo, ponieważ jest konieczne, by "wszystkie decyzje i akty prawne były rozstrzygnięte jak należy".

Ambasador wyraził nadzieję, że sprawa rehabilitacji polskich oficerów zostanie rozstrzygnięta w niedalekiej przyszłości. Jak podkreślił, poszukiwana jest formuła, która zadowoli zarówno stronę polską jak i rosyjską oraz nie będzie sprzeczna z rosyjskim prawem.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Aleksiejew: Rehabilitacja ofiar Katynia w toku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.