Andrzej Duda: Polska bardzo blisko chce i współpracuje z USA w dziedzinie bezpieczeństwa

Andrzej Duda: Polska bardzo blisko chce i współpracuje z USA w dziedzinie bezpieczeństwa
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / pk

Polska bardzo blisko chce i współpracuje ze Stanami Zjednoczonymi w dziedzinie bezpieczeństwa - powiedział prezydent Andrzej Duda odnosząc się m.in. do podpisanej w czwartek umowy PGNiG z Cheniere Marketing International.

Zaznaczył, że liczy, iż podpisana w czwartek umowa będzie wstępem do dalszych działań.

Duda mówił, że dziś obecne są w Polsce amerykańskie jednostki wojskowe. "Cieszę się, że ta współpraca rozwija się również w zakresie bezpieczeństwa energetycznego. Jeśli patrzę na to, to mogę powiedzieć śmiało: to jest właśnie prawdziwe partnerstwo transatlantyckie, to jest właśnie prawdziwe partnerstwo pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, o którym także marzył kiedyś - mogę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością - pan prezydent profesor Lech Kaczyński" - powiedział Duda.

Podziękował firmie Cheniere Marketing International i PGNiG "za to, że ta umowa jest zawierana."

"Wierzę w to, że współpraca pomiędzy firmami będzie układała się doskonale i że ten niezwykle ważny krok, niezwykle ważny, bo nie tylko oznaczający bliską współpracę między Polską i Stanami Zjednoczonymi, ale przede wszystkim w zakresie energii. Bo chcę jeszcze raz podkreślić, oznaczający długoletnią, długofalową współpracę, że on będzie wstępem do dalszych działań, które w tej materii będą realizowane" - podkreślił.

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Andrzej Duda: Polska bardzo blisko chce i współpracuje z USA w dziedzinie bezpieczeństwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.