Barack Obama spotkał się z Poroszenką

Barack Obama spotkał się z Poroszenką
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
5 lat temu
PAP / mm

W środę rano rozpoczęło się spotkanie prezydenta USA Baracka Obamy z prezydentem elektem Ukrainy Petrem Poroszenką. Obaj goszczą w Warszawie w związku z obchodami Święta Wolności w 25. rocznicę wyborów parlamentarnych 1989 r.

To pierwsze spotkanie Baracka Obamy z prezydentem elektem Ukrainy. Po rozmowie planowane jest krótkie spotkanie z amerykańskimi i ukraińskimi dziennikarzami.

Prezydent USA zapowiedział we wtorek, że podczas spotkania z Poroszenką będzie chciał usłyszeć, czego potrzebuje Ukraina i co będzie w tej chwili dla niej najskuteczniejsze. Mówił też, że Ukraińcy powinni sami zdecydować o przyszłości swojego kraju.

Obama powiedział wówczas, że na podstawie rozmów, które do tej pory były przeprowadzane z urzędnikami z Ukrainy, wnioskuje, iż "są bardzo zainteresowani tym, żeby było dostarczane wsparcie gospodarcze".

Poroszenko, zwycięzca wyborów prezydenckich na Ukrainie z 25 maja, przybywa ze swoją pierwszą wizytą do Polski na zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Weźmie udział w uroczystych obchodach 25-lecia wolności. 7 czerwca w Kijowie polski prezydent weźmie udział w zaprzysiężeniu Poroszenki.

Przed spotkaniem z Obamą Poroszenko rozmawiał z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym. W środę planowane jest także spotkanie Poroszenki m.in. z prezydentem Francji Francoisem Hollandem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Barack Obama spotkał się z Poroszenką
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Barack Obama spotkał się z Poroszenką
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.