Bezpieczeństwo nad wodą to podstawa. Brawura nie popłaca

Bezpieczeństwo nad wodą to podstawa. Brawura nie popłaca
Bezpieczeństwo nad wodą jest najważniejsze. Zdj.: Maciej Czekajewski/depositphotos.com
1 miesiąc temu
PAP/tkb

19 czerwca w całej Polsce utonęło 6 osób - poinformowała PAP za Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.

Brawura nad wodą nikomu nie popłaca, szczególnie, jeśli w grę wchodzi alkohol i chęć zaimponowania innym. W sobotę do utonięć doszło w miejscowościach: Wierzbica (woj. mazowieckie), Krosnowice (woj. dolnośląskie), Cybowo i Gwda Wielka (woj. zachodniopomorskie), Strękowizna (woj. podlaskie), Grudziądz (woj. kujawsko-pomorskie).

Jednak utonięcia w Polsce notowane są już od 1 kwietnia. Komenda Główna Policji poinformowała, że od tamtego czasu w naszym kraju 90 osób utonęło.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających, a także, by wkładać kapok, będąc na łódce, kajaku bądź rowerze wodnym.

RCB przestrzega także, by nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, pływać tylko w wyznaczonych do tego miejscach, a także stosować się do poleceń ratownika.

 

Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Biskup OP
21,37 zł
30,52 zł

Duchowy przewodnik na czas kryzysu 

Szatańskie kuszenia, których doświadczył Jezus, opisane są w Biblii bardzo wyraźnie. Pierwsze miało miejsce na Pustyni Judzkiej, ostatnie na krzyżu. Obecnie Kościół wciąż poddawany jest podobnej próbie. Przychodzi ona...

Skomentuj artykuł

Bezpieczeństwo nad wodą to podstawa. Brawura nie popłaca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.