CBA analizuje nagrania dotyczące PZPN

CBA analizuje nagrania dotyczące PZPN
(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP/ ad

Centralne Biuro Antykorupcyjne dostało od minister sportu i turystyki Joanny Muchy nagrania ujawnione przez działaczy Polskiego Związku Piłki Nożnej, a mające świadczyć o korupcji jego niektórych członków - poinformował w piątek PAP rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń, który nie jest delegatem na zjazd, na podstawie analizy nagrania ukrytą kamerą zarzucił prezesowi PZPN Grzegorzowi Lacie i sekretarzowi generalnemu PZPN Zdzisławowi Kręcinie korupcję przy budowie siedziby PZPN w warszawskim Wilanowie.

"Szef CBA Paweł Wojtunik rozmawiał na ten temat z panią minister sportu Joanną Muchą, która przekazała nam już te nagrania. Trwa ich analiza" - poinformował w środę PAP rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Jeszcze w piątek PiS chce złożyć do prokuratury i CBA zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa - w związku z najnowszymi informacjami na temat Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Chodzi m.in. o ujawniony przez jednego z działaczy PZPN film nagrany ukrytą kamerą, na którym widać biurko i gabinet Grzegorza Laty, słychać też rozmowę, w której padają różne kwoty. Według niektórych działaczy PZPN mogło dojść do korupcji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

CBA analizuje nagrania dotyczące PZPN
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.